Ці ділянки було виявлено під час інвентаризації, яку наразі проводить Міндовкілля спільно з Держлісагентством та Держгеокадастром по всій території Україні. Роботи виконують на виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів».

Цей документ прийнято ще влітку 2022 року для захисту самосійних лісів та збільшення за їх рахунок лісистості України. 

У результаті проведеного аналізу із понад 716 тис. га земель Київщини, вкритих лісовою рослинністю, виділили майже 102 тис. га самозаліснених, що потенційно можуть використовуватися для ведення лісового господарства.

“Через військову агресію рф Україна втрачає свої ліси. З 24 лютого майже 3 млн га лісу пройдені війною. Під окупацією та бойовими діями наразі близько півмільйона га лісів, які ми можемо втратити. Тож сьогодні є розуміння, що ми повинні використовувати будь-яку можливість, щоб відновити наші ліси. Один зі шляхів – зберегти самосійні, які виросли за останні декілька десятків років на землях, виведених із сільськогосподарського використання», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Роботи з інвентаризації самозаліснених ділянок в Україні наразі проводяться у цифровому форматі.

Для цього використовують ортофотоплани з відображеними межами лісової рослинності на певній території. На них накладають  межі лісогосподарських підприємств цієї території та визначають земельні ділянки, що не включені до їх складу.

Далі з них виключають землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також історико-культурного, лісогосподарського призначення, водного фонду, промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони тощо.

Ті площі, які залишаються після такого аналізу, і є потенційними ділянками для ведення лісового господарства.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України