У квітні цього року Уряд ухвалив рішення про проведення національної інвентаризації лісів – вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України. Це дозволить отримати достовірні дані про кількість та якість, стан і динаміку лісів держави, їх ресурсний потенціал тощо.

У європейських країнах вже давно проводять національну інвентаризацію лісів за 5-річним циклом. У результаті отримані дані про стан та якість лісів стають основою для розробки стратегій розвитку лісової галузі та формування ефективної лісової політики в умовах зміни клімату.

В Україні для проведення національної інвентаризації Міндовкіллям спільно з Держлісагентством створена відповідна регуляторна база та функціонує Центр національної інвентаризації лісів при ВО «Укрдержліспроект» Держлісагентства.

Як проходить інвентаризація?

У липні розпочалися перші обстеження інвентаризаційних лісових ділянок. Для цього сформовані 8 інвентаризаційних та 2 контрольних груп, які у жовтні завершили цьогорічний етап робіт з інвентаризації. На території однієї області обстежувалися ділянки в різних природно-кліматичних зонах. Усього у 2021 році обстежені 909 ділянок.

З них:
Сумська область – 219 ділянок;
Київська область (без Чорнобильської зони) – 232 ділянки;
Івано-Франківська область – 236 ділянок;
Черкаська область – 163 ділянки;
Миколаївська область – 59 ділянок.

Наразі Центр національної інвентаризації обробляє зібрані дані та класифікує інвентаризаційні ділянки для формування переліку ділянок на 2022 рік. Розраховуємо у 2022 році обстежити 4,5 тис. інвентаризаційних лісових ділянок.

У цілому обстеження лісів триватимуть найближчі 5 років, після чого протягом ще одного року аналізуватиметься отримана інформація і готуватиметься підсумковий звіт. За 5 років 30 фахівців із 15 бригад зберуть більше, ніж 50 найменувань показників із 18 тисяч лісових ділянок, дерева на яких мають важливі екологічні та економічні характеристики.Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України