15.04.2022 у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) відбулася нарада щодо подальшої реалізації проєкту «Впровадження сталого лісового господарства». Незважаючи на катастрофічну війну, яка також сильно впливає на лісове господарство, всі учасники зустрічі висловилися за продовження діяльності проєкту SFI – в рамках того, що в даний час можливо. Українські учасники на чолі із заступником Міністра Міндовкілля Олександром Краснолуцьким наголосили, що діяльність проєкту SFI має бути адаптована до конкретних потреб, а сфера підтримки має бути розширена, якщо це можливо.

Генеральний директор Державного агентства з планування лісового господарства (Держлісагентство) Віктор Мельниченко повідомив, що головна будівля Держлісагентства в Ірпені значною мірою знищена. Важливе обладнання для роботи агентства (наприклад, автомобілі, комп’ютери та спеціальні інструменти) слід замінити якомога швидше. У цьому контексті пан Зассе запропонував короткострокові консультації міжнародного експерта ВСЛУ на тему «Аутсорсинг заходів державного планування лісового господарства» на основі німецького досвіду, з метою спрямування реконструкції Укрдержліспроекту в ефективні організаційні структури.

За словами пана Мельниченка, Національна інвентаризація лісів України має бути продовжена, а наземний збір даних також має бути реалізований у 2022 році. Однак надання коштів з Державного бюджету України є сумнівним з огляду на потреби, пов’язані з війною, в інших – стратегічно дуже важливих – сферах. Якщо не вдасться віднайти інші джерела фінансування (наприклад, міжнародних донорів), роботу над НІЛ доведеться знову скоротити в 2022 році, як і в 2021 році, а заплановану загальну тривалість НІЛ потрібно продовжити відповідно з 5 до, ймовірно, 8-9 років.

Зважаючи на це німецьке агентство з впровадження проєкту SFI Unique land use GmbH розробило пропозицію поєднати традиційну процедуру НІЛ з технічно високорозвиненими інструментами та заходами дистанційного зондування, особливо щодо сильно постраждалих регіонів. Таким чином, можна було б спостерігати за швидкими заворушеннями в регіонах активної війни. Проєкт SFI передбачає, що для такої діяльності в основному українські експерти (наприклад, Укрдержліспроект) могли б забезпечити необхідний внесок в аналіз супутникових даних. У цьому контексті пан Зассе звернув увагу на політичну перевагу такого підходу, який дозволив би представити дані про українські лісові ресурси в цілому, включаючи тимчасово окуповані Росією території.

Крім того, українські учасники підтвердили, що війна в Україні призводить до значних негативних наслідків для лісового господарства, зокрема замінування призводить до скорочення виробництва деревини, локальних рубок, втрат у торгівлі деревиною тощо. З огляду на це, проєкт SFI запропонував провести аналіз для вивчення поточних і довгострокових наслідків поточних військових операцій на лісівництво й лісові ресурси та отримання можливих стратегічних керівних принципів. Пан Ігор Будзінський, начальник відділу лісового господарства та відтворення лісів Державного агентства лісових ресурсів України (Держлісагентство) погодився, що зусилля міжнародних донорів у цій сфері мають координуватися через Державне агентство лісових ресурсів України.