Під час робочої поїздки в Україну 10.06.2022 року Федеральний Міністр продовольства та сільського господарства (BMEL) Джем Оздемір відвідав Українське державне проєктне лісовпорядне виробниче об’єднання (ВО «Укрдержліспроект») в Ірпені, неподалік від Києва. ВО «Укрдержліспроект» є партнером та основним бенефіціаром проєкту BMEL «Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів» (проєкт ВСЛУ), що реалізується компаніями Unique land use та IAK Agrarconsulting. Проєкт ВСЛУ спрямований на підтримку НIЛ. Проєкт також підтримує технічні та лісогосподарські процеси в Україні, залучаючи національних та міжнародних експертів.

Під час візиту Віталій Сторожук, національний координатор проєкту ВСЛУ, ознайомив німецьку делегацію з поточною діяльністю проєкту. Він зазначив, що подальша успішна реалізація проєкту значною мірою залежить від повноцінного функціонування ВО «Укрдержліспроект», що є відповідальною організацією за НІЛ. Насправді, ВО «Укрдержліспроект»,  сильно постраждало від руйнувань, спричинених війною. Адміністративні будівлі були зруйновані, а необхідне обладнання знищене. Можливість фінансування діяльності НІЛ з державного бюджету у 2022 році дуже обмежена, і таким чином проведення НІЛ зараз залежить від міжнародної підтримки.

У своїй заяві міністр Оздемір рішуче засудив агресію Росії. Він був вражений тим, що українські лісівники продовжують свою роботу навіть в цих умовах. Уряд Німеччини, запевнив міністр Оздемір, надасть подальшу підтримку для посилення впровадження сталого лісового господарства в Україні на основі проєкту ВСЛУ.