Близько 30 українських та німецьких представників двосторонньої Керівної групи проєкту “Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів” (SFI) зустрілися 21.07.2023 у приміщенні Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання в Ірпені (поблизу Києва), щоб обговорити хід реалізації проєкту SFI та затвердити плани діяльності за проєктом.

Олександр Краснолуцький, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) – голова української делегації – наголосив на негативному впливі російської війни на лісове господарство в Україні. Міндовкілля націлене на впровадження Державної стратегії управління лісами до 2035 року та, зокрема, Національної інвентаризації лісів (НІЛ). Він подякував за консультації та фінансову допомогу, надані урядом Німеччини.

Штефан Вагнер, помічник керівника Департаменту європейської та міжнародної лісової політики Федерального міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL) – голова німецької делегації – підкреслив, що уряд Німеччини через проєкт SFI підтримує українських партнерів у складний воєнний час, виділяючи кошти на матеріально-технічне устаткування для продовження НІЛ як  інвентаризації лісів на основі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ-Інвентаризація), а також надаючи подальші консультаційні поради.

Бернд Віппель, керівник відділу лісового господарства компанії “Unique land use GmbH”, та Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI, які перебували безпосередньо в Ірпені, детально розповіли про досягнення та плани діяльності SFI. PSG привітала поточну діяльність SFI проєкту в цілому, зокрема, закупівлю автомобілів та обладнання для проведення польових інвентаризаційних робіт, фінансову підтримку збору даних НІЛ, а також консультаційні послуги, надані національними та міжнародними експертами.

Віктор Мельниченко, генеральний директор ВО «Укдержліспроект», поінформував про хід польових досліджень НІЛ. До кінця 2023 року проєкт SFI підтримає збір інформації про лісові ресурси ще на 650 ділянках.

Віктор Миронюк, експерт SFI, представив підхід та попередні результати ДЗЗ-Інвентаризації для Сумської області. До кінця 2023 року основні ресурси SFI будуть спрямовані на реалізацію ДЗЗ-Інвентаризації, яка дозволить оцінити лісові ресурси всіх територій України за коротший період часу, порівняно з традиційною НІЛ.

На основі результатів та досвіду роботи з ДЗЗ-Інвентаризацією проєкт SFI передбачає розробку двох концептуальних досліджень до березня/квітня 2024 року:

– Сценарний аналіз потенційних поставок деревини в Україні до 2050 року

– Подальший розвиток методології впровадження НІЛ та ДЗЗ-Інвентаризації 

PSG наполегливо рекомендує тісніше координувати всі заходи SFІ з усіма українськими партнерами, зокрема з Державним агентством лісових ресурсів. У зв’язку зі змінами в умовах реалізації SFI проєкту, також було запропоновано надіслати членам Керівної групи проєкту скоригований документ Рамкової структури проєкту.