6 жовтня під час дискусії «Застосування принципів циркулярної економіки до сталого туризму» у рамках IX Конференції міністрів «Навколишнє середовище для Європи» Міністр Руслан Стрілець розповів учасникам заходу про знищення росіянами нашого заповідного фонду під час бойових дій, а також про плани Міндовкілля на майбутню розбудову.

За словами Руслана Стрільця, мальовничі куточки України, червонокнижні види флори й фауни сьогодні страждають від бойових дій. 20% наших природоохоронних територій уражені війною. 8 заповідників та 10 нацпарків окуповані. Майже 10 млн га територій Смарагдової мережі під загрозою знищення. Ворог палить та використовує наші природні багатства як військову базу.

«Міндовкілля не лише не відмовилося від своїх довоєнних планів у сфері охорони природи. Тепер вони ще більш амбіційні. Ми створюємо Державне агентство заповідної справи – окремий орган для управління нашим природно-заповідним фондом. Його візитівкою стане Смарагдовий шлях України – мережа наших заповідників, заказників, пам’яток природи, об’єднаних єдиною інфраструктурою. Україна – це не країна одного дня. І зараз ми робимо все, щоб після перемоги було зручно й цікаво досліджувати країну, яка вистояла заради мирного неба в Європі», – повідомив Руслан Стрілець.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України