Під час Міжнародного зеленого тижня у Берліні в рамках Глобального форуму з питань продовольства та сільського господарства (ГФПСГ) відбулися різноманітні заходи, присвячені подальшому спрямуванню проєктної діяльності SFI. Метою консультацій було, зокрема, подальше вдосконалення реалізації проєкту з точки зору результатів проєкту з високим впливом на ефективну лісову політику та впровадження національної інвентаризації лісів в Україні.

На 2023 рік заплановано проведення інвентаризації лісів на основі дистанційного зондування Землі, яка надасть базову інформацію про площу лісів та інші важливі лісові параметри для всієї лісової території України, включно з окупованими територіями. Для подолання збитків і втрат, пов’язаних з війною, BMEL виділила близько 550 000 євро додаткових спеціальних коштів, які будуть використані для закупівлі інвентаризаційного обладнання, проведення польових обстежень і надання спеціалізованих консультаційних послуг. Для можливих консультацій щодо лісової політики після 2024 року також необхідно буде вдосконалити основу для прийняття рішень, зокрема шляхом аналізу викликів, пов’язаних з війною, та раніше прийнятих організаційних рішень у сфері управління лісовим господарством, але також через координацію з пропозиціями та вимогами ЄС щодо реформ.

Крім того, проєкт SFI був представлений на консультативній зустрічі щодо німецької проєктної діяльності в Україні, організованій Федеральним міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL). У зустрічі також взяли участь представники Посольства Німеччини, GFA Group, науковці лісової галузі, представники деревообробної промисловості та різних неурядових організацій. Маттіас Швьорер, керівник відділу європейської та міжнародної лісової політики, окреслив мету заходу, яка полягала у сприянні взаємному обміну інформацією та розвитку потенційної синергії між різними німецькими суб’єктами у лісовому, деревообробному та природоохоронному секторах в Україні. “Через агресивну війну Росії проти України ситуація в країні кардинально змінилася. Допомога та підтримка в усіх сферах, включаючи лісове господарство, є вкрай необхідними. Окрім загальної критичної гуманітарної ситуації, спостерігається масове знищення лісів, інфраструктури та матеріальних цінностей, а також масштабні проблеми, спричинені викидами забруднюючих речовин та мінуванням на лісових територіях”, – сказав Швьорер. З цієї причини BMEL ініціювало додаткову багатосторонню підтримку лісового сектору в рамках FOREST EUROPE і заохочує співпрацю між секторами. Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI, доповів про проміжні результати та поточні виклики у реалізації проєкту. Незважаючи на значне напруження суспільного життя в Києві, проєкт SFI разом з українськими партнерами рішуче працює над реалізацією цілей проєкту.

Під час ГФПСГ представники виконавців проєкту, компаній unique land use GmbH та IAK Agrar Consulting, взяли участь у зустрічі з Федеральним Міністром Джемом Оздеміром та Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським. Обидва міністри високо оцінили роботу проєктів Програми двостороннього співробітництва BMEL в Україні, включаючи роботу проєкту SFI, і, зокрема, внесок українських партнерів проєкту.