09.02.2023 фахівці лісового господарства обговорили оперативне планування впровадження інвентаризації лісів на основі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) в Україні, яка передбачається як спільний проєкт міжнародних та українських експертів. Максиміліан Шперліх, провідний німецький експерт з ДЗЗ-інвентаризації, представив проєкт плану. Він вказав на чітке розмежування між трьома основними темами: попереднє дослідження концепції дистанційного зондування, реалізація наземної кампанії НІЛ та реалізація підтримки НІЛ на основі дистанційного зондування.

Передбачається, що впровадження інвентаризації на основі даних ДЗЗ буде здійснюватися за рахунок спеціальної фінансової підтримки уряду Німеччини, наданої у зв’язку зі значними збитками та втратами лісоінвентаризаційних потужностей, спричиненими російською агресією. Наразі розроблено концептуальне дослідження, яке описує методологію та процедури. Тепер, після визначення наземних точок збору даних, у березні 2023 року планується розпочати польовий збір даних.

Віктор Миронюк, експерт SFI з ДЗЗ-інвентаризації, звернув увагу на переваги та недоліки ДЗЗ-інвентаризації у порівнянні з наземною НІЛ. Він наголосив на необхідності доопрацювання процедури оцінки атрибутів лісів за допомогою карт, отриманих за допомогою ДЗЗ, що відповідає очікуванням від ДЗЗ-інвентаризації в Україні.

“Так, ми повинні дбати про точність і прозоро пояснювати відмінності між двома підходами, але під час війни наразі немає іншого способу отримати надійні дані про ліси в короткі терміни по всій Україні”, – сказав Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI.  Хоча на цьому шляху все ще існують певні виклики, всі учасники були впевнені, що мета – завершення інвентаризації ДЗЗ до кінця 2023 року – може бути досягнута.