21.02.2023 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) запросило проєкт SFI, а також Державне агентство лісових ресурсів (Держлісагентство) та Українське державне проєктне лісовпорядне виробниче об’єднання (Укрдержліспроект) на зустріч, присвячену ходу реалізації проєкту, планам проєкту на 2023 рік та реєстрації проєкту.

Фолькер Зассе, керівник проєкту “Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів” (проєкт SFI), зробив вступну презентацію, в якій висвітлив виклики, спричинені російською війною, з одного боку, та наявні результати, з іншого боку. Найважливішим предметом підтримки проєкту є проведення національної інвентаризації лісів. “Нещодавно керівна група проєкту рекомендувала розширити вибіркову інвентаризацію на основі окремих ділянок до інвентаризації лісів на основі дистанційного зондування (ІДЗ). Незважаючи на складні рамкові умови, проєкт досягнув значного прогресу, розробивши, наприклад, теоретичну концепцію для ІДЗ. Завдяки додатковій фінансовій підтримці, наданій німецьким урядом, (i) можна придбати втрачене та пошкоджене обладнання для інвентаризації, (ii) продовжити збір та аналіз польових даних та (iii) впровадити ІДЗ силами національних та міжнародних експертів.

Олександр Краснолуцький, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, підкреслив зацікавленість Міністерства у підтримці, що надається проєктом SFI. Він вказав на різні технології, доступні для проведення інвентаризації лісів, та високо оцінив внесок проєкту SFI у національну інвентаризацію лісів з використанням підходу ІДЗ.

Ігор Будзінський, начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства, підтвердив, що перехід на ІДЗ погоджено з Міндовкілля, а нормативні документи готуються для подання на затвердження до Міністерства юстиції. Він розповів про результати роботи проєкту над законодавчими рекомендаціями. Було підкреслено, що зобов’язання України щодо звітності перед міжнародними організаціями включають в себе НІЛ. Тільки НІЛ надає чіткий метод визначення площі та приросту лісів у національному масштабі.

Віктор Мельниченко, генеральний директор Укрдержліспроекту, повідомив про підписання двох угод про реалізацію міжнародної технічної допомоги з компанією-виконавцем unique land use GmbH. Наразі триває підготовка до польових робіт. Було роз’яснено методику реалістичного розрахунку приросту лісу та переваги НІЛ у порівнянні з лісовпорядкуванням.

Олександр Шевчук, керівник Центру національної інвентаризації лісів Укрдержліспроекту, повідомив, що більшість питань, пов’язаних з методологією, вже узгоджено. Наразі триває відбір фахівців та підготовка до проведення практичного та теоретичного курсу. Далі учасники зустрічі обговорили технічні питання щодо реєстрації проєкту. Було досягнуто консенсусу, що проєкт SFI має бути зареєстрований якнайшвидше. Міндовкілля надасть підтримку в цьому процесі.