Враховуючи запит Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Федеральне міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини надає цільову безповоротну фінансову та матеріальну допомогу для подолання втрат та збитків, завданих ДП “Укрдержліспроект”. У жовтні 2023 року Керівна група проєкту SFI вирішила використати ці кошти на закупівлю інвентаризаційного обладнання, проведення збору інвентаризаційних даних та надання технічних консультацій для проведення інвентаризації всіх лісів України на основі дистанційного зондування Землі протягом 2023 року.

Відповідно до пріоритетів “Укрдержліспроекту” на початку квітня 2023 року було придбано та передано експертам української інвентаризації три позашляховики. Про це повідомив генеральний директор ДП “Укрдержліспроект” Віктор Мельниченко: “Ці автомобілі є важливою передумовою для доставки необхідних даних інвентаризації під час польової кампанії у 2023 році. Ми вдячні, що Міністерство Німеччини надало таку допомогу”. Надалі буде закуплено програмне забезпечення, польові ноутбуки для обробки інформації, високоточний GPS, а також зарядні станції для підтримки автономної роботи в лісі.

Це ще один крок підтримки уряду Німеччини у відновленні спроможності державних лісогосподарських установ в Україні. Важливо, що така співпраця зміцнює взаємну довіру між партнерами, а також впевненість у тому, що всі виклики воєнного часу будуть врешті-решт подолані.