18.04.2023 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запросило представників регіональних адміністрацій, громадських організацій, наукових установ та міжнародних проєктів, серед яких і проєкт SFI, обговорити прогрес у рамках апроксимації до ЄС.

Заступник Міністра Євген Федоренко закликав усі сторони активно підтримувати виконання зобов’язань перед ЄС, незважаючи на поточні виклики, спричинені війною Росії в Україні.

Радник міністра Тетяна Тимочко пояснила завдання більш детально. Міністерство екології та природних ресурсів відповідає за порівняння та відповідне коригування 1637 нормативно-правових актів (директив, конвенцій, рішень комісій, протоколів і т.д.).

Департаменти міністерства надали перелік цих законодавчих актів ЄС. Учасників цієї зустрічі попросили надати свої пропозиції щодо співпраці до 21.04.2023 року. Після цього Міністерство створить робочі групи. Висновки планується подати до Європейської Комісії до 30.06.2023. До 30.08.2023 р. має бути розроблений новий план дій з імплементації законодавства.

Оксана Абдулоєва, член команди підтримки реформ ЄС, продемонструвала приклад аналізу Директиви ЄС про оцінку впливу на навколишнє середовище. Проєкт SFI має намір долучитися до роботи з впровадження Національної інвентаризації лісів України, яка б відповідала європейським та міжнародним стандартам.