До збільшення лісового фонду найбільш активно долучилися Полтавська, Чернігівська, Харківська та Житомирська області.

В Україні у 2022 році вдалося збільшити площі державного лісового фонду на понад 20 тисяч гектар за рахунок лісів на сільськогосподарських землях та інших територіях.

Близько 12 гектарів нових лісів складають самосійні, повідомляє голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Блоховець у Facebook. Він розповів, що у 2022 році Держлісагентство відправило місцевим органам влади клопотань на приєднання до лісового фонду 77 тисяч гектар територій. З переданих площ, для 3 тисяч самосійних лісів вже розробили проєкти землеустрою та надали кадастрові номери. А для 1,5 тисяч гектарів вже отримані витяги з реєстру речових прав.

“Деякі наші лісгоспи демонструють дійсно вражаючі результати”, – сказав Блоховець.

Він розповів, що у Полтавському лісгоспі співробітники виявили 50 залісених ділянок земель запасу, площею 513 гектарів, та домоглися збереження самосійного лісу.

Окрім того, лісівники Новгород-Сіверського лісгоспу, що на Чернігівщині, отримали згоду та виготовили документацію на 669 га територій. Також триває розробка проєкту землеустрою для ще 925 га.

“Природа краще за нас вміє забезпечувати біорізноманіття, стійкість екосистем до негативних кліматичних та інших факторів. В сучасному світі природні ліси це скарб, який треба оберігати, щоб залишити у спадок наступним поколінням”, – сказав голова Держлісагенства.

Блоховець зазначив, що землю планували передати в оренду аграріям, але громада на чолі з головою Новгород-Сіверської міської ради Людмилою Ткаченко вирішила зберегти ліс.  “Новгород-Сіверське лісове господарство працює в дуже складних умовах. Майже всі лісництва межують із державою-агресором. Кожного дня тривають обстріли”, – підкреслив він.

Блоховець також відзначив активну позицію та результативність лісівників Житомирської та Хмельницької області.  “На жаль, залишаються регіони, де ефективність роботи з порятунку самосійних лісів є недостатньою. Обов’язково будемо приділяти цим регіонам особливу увагу.

В Україні майже мільйон га самосійного лісу і його збереження задача не менш важлива, ніж висадка лісів в рамках програми Президента “Зелена країна””, – додав він.

Медіаплатформа ЕкоПолітика