Нещодавно у Верховній Раді України обговорили законопроєкт No 7605 про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану.

Під час обговорення цього законопроєкту законодавці підтримали поправку до проєкту Закону, де вказано, що “протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану реорганізація, корпоратизація державних унітарних комерційних підприємств, які перебувають у сфері управління центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, забороняється.”

Про це на своїй сторінкці у мережі Facebook повідомила Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк: “Верховна Рада 244 голосами підтримала мою поправку в законопроєкт 7605 про заборону реорганізації та корпоратизації лісів на час дії воєнного стану та один рік після його закінчення. Війна — не той період, коли потрібно займатися експериментами в працюючих галузях економіки. Нагадаю, проєкт постанови, в якому були плани реорганізувати лісгоспи, створивши мегахолдинг, гуляє Кабміном. Але всі притомні люди розуміють, що ця ідея, м’яко кажучи, не на часі. Мільярди податків лісгоспи платять в бюджет, галузь працює. Тому, сподіваюсь, закон буде підписано Президентом, і Кабмін не буде торкатися експортоорієнтованої галузі, яка зараз сумлінно виконує, окрім своїх основних функцій, ще й соціальну і мобілізаційну.”