Цього року проєкт SFI розпочав закупівлю технічного та програмного забезпечення Field-Map для використання в Україні з метою інвентаризації, зокрема, для збору польових даних НІЛ. У червні-липні 2023 року було проведено спеціалізовані тренінги та здійснено перші кроки з впровадження під час збору польових даних. Було виявлено значні проблеми, пов’язані, головним чином, з адмініструванням бази даних та продуктивністю збору даних. Від імені проєкту пан Ігор Букша, завідувач лабораторії моніторингу та сертифікації лісів Українського науково-дослідного інституту лісового господарства, досвідчений фахівець з використання Field-Map, тимчасово взяв на себе деякі адміністративні функції та надає підтримку Центру національної інвентаризації лісів (ЦНІЛ), доки там не буде створено необхідний потенціал.

Під час спеціалізованої зустрічі на цю тему 22.08.2023 українські та німецькі експерти з інвентаризації, а також представники Інституту досліджень лісових екосистем (IFER – провайдер Field-Map) обговорили варіанти успішного впровадження Field-Map в Україні, серед яких

  • аналіз прогалин у продуктивності, навчання та відповідні онлайн-курси для подолання цих прогалин
  • автоматизоване перенесення даних НІЛ, зібраних до цього часу, до структури бази даних Field-Map,
  • розвиток спеціалізованого потенціалу в ЦНІЛ.

Команди експертів проєкту SFI та фахівців ЦНІЛ висловили намір консолідувати зусилля для комплексної підготовки польових та контрольних проєктів Field-Map, а також технічного забезпечення для збору даних НІЛ у 2024 році.