Враховуючи багато розширених можливостей, таких як гнучке налаштування, інтеграція з сучасним вимірювальним обладнанням, апаратне та програмне забезпечення Field-Map є перспективною системою для високоякісного збору та обробки даних інвентаризації. Field-Map успішно використовується для планування ведення лісового господарства та проведення національних лісових інвентаризацій (НІЛ) у деяких європейських країнах, наприклад, у Чехії, Словаччині, Угорщині, Бельгії, Ірландії, Ісландії, Данії. Також під час перших спроб впровадження НІЛ в Україні протягом 2008-2015 років для збору та обробки даних використовувався Field-Map.

У зв’язку з цим проєкт SFI підтримав Україну, а саме Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об’єднання (ВО ”Укрдержліспроект”), закупивши п’ять комплектів обладнання та програмного забезпечення Field-Map для підвищення якості даних та ефективності їхньої обробки.

22.08.2023 Бернд Віппель, керівник відділу лісового господарства компанії “Unique land use GmbH”, та Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI, взяли участь у контролі збору даних НІЛ. У 2023 році проєкт SFI підтримує збір даних Укрдержліспроектом з 650 польових ділянок. Андрій Шамрай, керівник Українського центру національної інвентаризації лісів (ЦНІЛ), ознайомив німецьких експертів з ходом робіт зі збору даних. Це був дощовий день, і, хоча польовий персонал працював амбіційно за стандартними процедурами, виникли певні труднощі у використанні Field-Map за таких несприятливих погодних умов.

“Загалом система була розроблена як передовий інструмент інвентаризації. В той час, коли на ринку з’являються нові цифрові інструменти та функції для мобільних пристроїв для спеціальних цілей інвентаризації лісів, Field-Map все ще дотримується підходу, що дозволяє гнучко налаштовувати програмне забезпечення для виконання різних завдань. Тому впровадження Field-Map вимагає складних підготовчих кроків, зокрема, поглибленого навчання персоналу для збору даних, налагодженого клієнт-серверного адміністрування даних, а також коригування попередніх даних у загальній базі даних. “Проєкт SFI і надалі підтримуватиме Україну у створенні ефективної та сталої системи інвентаризації лісів”, – зазначив Віталій Сторожук, національний координатор проєкту SFI.