23.08.2023 Бернд Віппель, керівник відділу лісового господарства компанії “Unique land use GmbH”, та Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI, взяли участь в ознайомчій поїздці до лісомисливського підприємства в Коростені (приблизно 160 км на північний захід від Києва) та його деревообробних потужностей, а також до лісонасінневого центру в Овручі (приблизно 35 км на північ від Коростеня). Обидва об’єкти ДП “Ліси України” виявилися абсолютно новими, винятково сучасними і дуже добре організованими.

Селекційний лісонасінневий центр розташований на великій території, а його обладнання та інфраструктура є дуже сучасними. Центр відкрився лише рік тому і виробляє контейнерні саджанці, переважно сосни, також модрини. Головний лісничий і начальниця центру повідомили про чудові успіхи в селекції. Виникла жвава дискусія щодо того, чому штучні насадження не повинні бути зосереджені на місцях стихійних лих та суцільних вирубок. Німецькі експерти підняли питання, чи слід використовувати величезний потенціал природного поновлення там, де це можливо, щоб скористатися перевагами природних лісокультурних процесів.

У відвіданому деревообробному цеху в Коростені виробничі потужності також вразили своєю сучасністю та чистотою. На відміну від цих потужностей, цифри, представлені щодо щоденної кількості вироблених дров, здалися низькими. Головний лісничий також представив техніку для боротьби з лісовими пожежами. Для цього завдання цей підрозділ є координаційною станцією в регіоні. Лісгосп також має нову лісозаготівельну техніку, наприклад, сучасний навантажувач для трелювання колод. На противагу зазвичай проголошуваному “обмеженому фінансуванню лісового господарства”, відвідані об’єкти продемонстрували величезний інвестиційний потенціал українського державного лісового сектору.