8 липня 2022 року понад шістдесят лісових спеціалістів, переважно інженери лісового господарства державних лісогосподарських підприємств прийняли участь онлайн в черговому курсі підвищення кваліфікації, організованому Держлісагентством.

Український центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства запросив національного координатора SFI проєкту пана Віталія Сторожука прочитати лекцію «Стан та розвиток управління лісами в Україні». У своїй презентації пан Сторожук зупинився на розгляді цілей та завдань Державної стратегії управління лісами до 2035 року, користуючись статистичними даними щодо стану ведення лісового господарства. Також він звернув увагу учасників на німецький досвід розробки довгострокових програм розвитку лісового господарства Німеччини та матеріали, підготовані лісовим компонентом проєкту АПД щодо цієї тематики, зокрема щодо участі громадськості, та послався на відповідні консультативні звіти, підготовлені лісовим компонентом проекту АПД на цю тему.

Загалом, було відзначено, що завдання реформування державного лісового господарства, збереження лісів та підвищення їх ролі в забезпеченні екологічної стабільності, зростання їх суспільної цінності, залишаються особливо актуальними в контексті збитків, нанесених лісовим ресурсам, та економічних втрат у державному лісовому господарстві, спричинених війною з Російською Федерацією.